В Антверп си припомниха драмата с Левски (ВИДЕО)

Три различни шампиона за 5 минути в Белгия

Добре познатият и незабравим у нас тим на Антверп е новият шампион на Белгия.

Развръзката за върха не мина без драма. В рамките на 5 минути три отбора смениха водачеството.

Антерп триумфира за пети в своята история с титлата в Белгия и първи от 66 години насам.

Отборът бе трети след последния кръг на редовния сезон, изоставайки на 3 точки от върха.

Снощи обаче успя да стигне до 2:2 при гостуването си на Генк, а големият губещ е Унион Сен Жилоа, който се провали у дома срещу Брюж. До 89' тимът водеше с 1:0. Брюж обаче изравни точно в края на редовното време. Във втората минута на добавеното време Ноа Ланг вкара втори гол, а в десетата минута на продължението Сисе Сандра закова крайното 3:1.

Любопитното е, че при изравнителния гол за Брюж - шампион бе Генк. По това време тимът водеше с 2:1 на Антверпен.

За да бъде драмата пълна новият шампион на Белгия се разписа в 4-ата минута от добавеното време чрез Тоби Алдервейрелд. Той реализира за 2:2 с мощен изстрел от границата на наказателното поле, който попадна в горния ляв ъгъл на вратата.

В този момент мнозина си спомниха инфарктния мач с Левски от турнира за Купата на УЕФА, игран през сезон 1989/90, когато белгийците отстраниха "сините" с 4:3 с голове в добавеното време след 1:3.