Линдзи Вон разпръсна праха на дядо си край Пьонгчанг (ВИДЕО)

Дон Килдоу служил в армейски корпус по време на Корейската война

Американската състезателка в алпийските ски Линдзи Вон спечели не само бронзов медал в Пьонгчанг, но и получи възможност да разпръсне част от праха на дядо си от скала близо до трасето за спускане на Зимните олимпийски игри.

Дон Килдоу служил в армейски корпус на инженерите по време на Корейската война през 50-те години на миналия век.

"Знам, че за него би означавало много да се върне тук. Част от него остана в Южна Корея завинаги", каза Линдзи Вон пред АП.

I miss him so much

A post shared by (@lindseyvonn) on

Атлетката разкри, че е разпръснала праха на Дон Килдоу преди няколко дни от скала, за която знаела, че е специална още при визитата си в Корея през миналата година, когато бе обявена за посланик на Игрите в Пьонгчанг.

Линдзи Вон спечели бронз в спускането на олимпийските игри, но не успя да завърши в слалома от алпийската комбинация вчера, което вероятно беше неин последен старт на най-големия спортен форум.

След старта вчера група възрастни корейци дариха Линдзи и нейното семейство с подаръци и благодарствено писмо за службата на дядо й в Корейската война през 1950-53 година.