Тимът на САЩ си взе това, което му принадлежи

Безапелационно 96:66 срещу Сърбия и американците отново са олимпийски шампиони

Трето поредно олимпийско злато за баскетболния отбор на САЩ. Възпитаниците на Майк Кржижевски победиха Сърбия с 96:66 и след Пекин 2008 и Лондон 2012 отново са на олимпийския връх и в Рио де Жанейро.

Сърбите откриха резултата във финалния мач с тройка на Милан Мачван, а в следващите минути играта вървеше кош за кош и в средата на първата четвърт резултатът беше 9:7 в полза на Сърбия.

След това обаче САЩ започна да демонстрира тотално надмощие в играта.

Наставникът на западните ни съседи Саша Джорджевич се опита чрез прекъсвания и редица смени да промени развоя на мача, но разликата в резултата премина през 20, 30 и дори достигна над 40 точки.
Най-активни в мача за американците бяха Кевин Дюрант, Кармело Антъни, Клей Томпсън и Кайри Ървинг
Деандре Джордан (в заден план) пък впечатляваше и с артистични изяви, когато беше извън игра, които освен на феновете се понравиха и на режисьора на прякото предаване от Рио.
 След три олимпийски цикъла и три златни медала треньорът на олимпийския тим на САЩ Майк Кржижевски ще бъде сменен след игрите в Рио, като заедно с него се оттегля и целия му екип.

В мача за бронза Испания победи Австралия с 89:88 в далеч по-оспорван двубой.

Съставите на двата отбора на финала на олимпийските игри:

Сърбия: Теодосич, Маркович, Калинич, Радулица, Мачван (Симонович, Богданович, Недович, Бирчевич, Йокич, Стимач, Йович)

САЩ: Дюрант, Джордан, Ървинг, Томпсън, Антъни (Бътлър, Лаури, Барнс, Дерозан, Казънс, Джордж, Грийн)