"Лъвовете" с фалстарт в евроквалификациите (ВИДЕО)

Футболните национали отстъпиха на Черна гора, първа загуба при Кръстаич

Фалстарт за футболните национали в квалификациите за Евро 2024! "Лъвовете" отстъпиха с 0:1 на Черна гора в Разград. Поражението е първо за тима ни под ръководството на Младен Кръстаич и слага край на серия от 6 мача без загуба.

Единственото попадение на Хювефарма Арена отбеляза Никола Кръстович в 70'.

Първият удар в мача бе на капитана Кирил Десподов, но вратарят Милан Миятович отрази. Гостите отвърнаха с изстрел на Сеад Хакшабанович, с който Даниел Наумов се справи.

В 27' Илия Груев направи голям пропуск, след като получи подаване от Десподов. Ситуацията - най-чистата за България от началото на двубоя, бе прегледана от системата за видеоповторения (VAR) за дузпа, но нарушение нямаше.

Последва неточен удар на Спас Делев с глава. До почивката Наумов спря Стефан Савич, Адам Марушич и Вукан Савичевич.

През втората част темпото спадна. Черна гора нанесе своя удар в 70', когато "трикольорите" допуснаха грешка в изнасянето на топката. Атаката на гостите премина през Владимир Йовович и Стеван Йоветич, преди да завърши с гол на Кръстович.

"Лъвовете" бяха близо до изравнително попадение в последната минута - Савич изчисти от голлинията. В добавеното време Русев стреля, обаче топката отново беше избита.

В понеделник България гостува на Унгария от 21:45 ч. в мач от втория кръг на евроквалификациите.

Пресконференцията на селекционера Младен Кръстаич след поражението тази вечер - вижте във видеото.