Левски чака до последните минути за равенство с Ботев Враца
Трета контрола за "сините"
Седмица преди първия си мач в квалификациите за Шампионска лига, футболният Левски записа равенство в третата си контрола от предсезонната подготовка в Правец.
Шампионите направиха 1:1 с друг представител на елитната група у нас - Ботев Враца.
Преди това "сините" имаха само победи - срещу Етър с 6:0 и срещу Академик Свищов с 4:0.
Минута мълчание
Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите футболисти от школата на Славия, както и на двамата младежи от Враца, които бяха фенове на местния клуб.
Всъщност Левски изпробва в голяма степен състава, на който ще разчита за новия сезон, като отсъстващи бяха Мустафа Сангаре и Хуан Переа.
Ботев Враца първи откри резултата след 0:0 в първото полувреме. В началото на втората част Владислав Найденов проби по дясното крило и подаде на непокрити Мартин Петков, а юношата на "сините" преодоля без проблем Огнян Владимиров.
Левски натисна след попадението, но Евертон Бала на два пъти и веднъж Адриан Райчев не успяха да преодолеят стража на врачанския тим. Двамата обаче комбинираха за изравнителното попадение в третата минута на добавеното време. Райчев центрира от дясното крило, а Бала засече с глава за крайното 1:1.
Представянето
С тази среща подготовката на "сините" почти приключва.
За Левски остава само още един мач - представянето във вторник, 30 юни, срещу Радник Сурдулица.
След това на 5 юли тимът гостува на Борац Баня Лука в първия кръг на квалификациите за Шампионската лига.