Кейн изведе Байерн до пети пореден четвъртфинал в ШЛ (ВИДЕО)

Баварците с класика в реванша с Лацио

AFP

Хари Кейн изведе Байерн до пети пореден четвъртфинал в Шампионската лига! Звездата на баварците се разписа на два пъти при победата с 3:0 срещу гостуващия Лацио.

Така тимът на намиращия се под огромно напрежение треньор Томас Тухел заличи пасива си след загубата с 0:1 в първия двубой.

Поражението тази вечер е четвърто в последните 5 мача на римските "орли" във всички турнири. То дойде при едва второто класиране на Лацио за елиминационната фаза на Шампионската лига от началото на века.

Тази вечер играчите на Байерн излязоха на терена с идеята да се реваншират на феновете си за минималната загуба в Рим и колебливото представяне в Бундеслигата, оставило германския шампион на 10 точки от лидера Байер Леверкузен.

Първото чисто голово положение обаче беше пред баварската врата - Матия Дзакани центрира отлично, а капитанът Чиро Имобиле стреля неточно с глава. Ключово се оказа леко отклоняване на топката от Матайс Де Лихт, което бе достатъчно, за да развали мерника на италианския нападател.

Малко преди почивката Кейн даде аванс на Байерн, а голът вдъхнови отбора за още един, дело на Томас Мюлер след нещо средно между удар и центриране на Де Лихт. Така домакините набързо взеха преднина от 2:0.

През втората част Байерн владееше инициативата, а в 66' Кейн сложи точка на спора при добавката след избит удар на Лерой Сане.

За англичанина попадението е под №33 от началото на сезона. Той вече има едно повече от актива си за цялата предишна кампания. Рекордът му е от 2017/2018, когато завърши с 41 гола.