Барса разгроми Еспаньол, Меси отговори на Роналдо (ВИДЕО)

Играчите на Луис Енрике спечелиха дербито на Каталуния с 5:1

Барселона победи Еспаньол с 5:1 и постигна шести пореден успех в каталунското дерби на Примера Дивисион.

На Камп Ноу резултатът бе открит от гостите, които поведоха с гол на Гарсия в 13-ата минута, но това предизвика реакцията на Лео Меси. Аржентинецът изравни в добавеното време на първата част, а в началото на втората направи 2-1. Пике и Педро увеличиха аванса в 53-ата и 77-ата минута, преди Меси да оформи своя 29-ти хеттрик за Барса в 81-ата.

Носителят на четири златни топки продължи гонитбата с Кристиано Роналдо и също достигна границата от 200 попадения в Ла Лига от 2009 година насам. Нещо, което португалецът направи ден по-рано.

Меси вече има 256 гола в испанския шампионат, а от началото на сезона е отбелязал 20 попадения във всички турнири, срещу 29 на Роналдо. Барса отново се доближи на 2 точки в класирането от лидера Реал Мадрид след 14 кръга. Шампионът Атлетико е трети и изостава с четири точки от градския си съперник.