Британец е вторият съперник на Григор Димитров за годината

Кайл Едмънд победи шампионът от "Следваща генерация" Хьон Чун

Британецът Кайл Едмънд се класира за втора поредна година за четвъртфиналите на турнира по тенис в австралийския град Бризбейн.

Едмънд пласира 12 аса и спечели срещу шампиона от надпреварата на АТР "Следващата генерация" за 2017 година Хьон Чун (Република Корея) със 7:6(3), 5:7, 6:4 след 2:38 часа игра.

Така 50-ият в света британец очаква водача в схемата Григор Димитров, който започна защитата на титлата си с успех над местния любимец Джон Милман.

Едмънд пропусна четири брейкбола в първия сет, който все пак спечели с тайбрек, след като направи серия от шест поредни точки в него.

Във втората част британецът пропиля аванс от 3:1 гейма и допусна обрат, но в решаващия трети сет той реализира единствен пробив за 4:3 и запази аванса си до края.

Димитров, който е трети в класацията на АТР в момента, има една победа в един мач срещу Едмънд - със 7:5, 4:6, 6:3 във Вашингтон през миналата година.