Лудогорец елиминира Берое след минимална победа в реванша (ВИДЕО)

"Зелените" се класираха за четвъртфиналите

Лудогорец се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Носителят на трофея постигна минимален успех с 1:0 в отложения мач-реванш срещу Берое и продължава напред с общ резултат 2:2 и гол на чужд терен. Победният гол за тима от Разград отбеляза Жуниор Кишада, който бе точен още в 8'. Гостите играха с човек по-малко през по-голямата част от двубоя, след като в 14' Валдемар Боровский бе изгонен, получавайки втори жълт картон.

Берое имаше възможност да изравни в 39' минута, когато Салим Керкар не оцели очертанията на вратата от добра позиция. След почивката Фабио Ешпиньо бе близо до отбелязването на гол за Лудогорец, но вратарят на Берое Благой Макенджиев изби в корнер. Удар на Марселиньо също бе отразен от стража на гостите. До края Лудогорец запази скъпоценната преднина и се класира за четвъртфиналите, където ще срещне тима на Литекс.