Нов страхотен мач в Серия А (ВИДЕО)

Сампдория спечели гостуването си на Верона

Сампдория победи Верона като гост с 3-1 в последен мач от 14-тия кръг на италианската Серия А. Гостите от Генуа поведоха в 28-ата минута, след като Едер бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Рафаел Маркес. Мексиканецът получи директен червен картон, тъй като предотврати чисто голово положение за гостите.

Макар и с човек по-малко жълто-сините изравниха в 37-ата минута с попадение на Лука Тони, но в началото на втората част Окака и Габиадини осигуриха втората победа на Сампдория в седем гостувания за сезона.

Тимът на Синиша Михайлович се изкачи на 4-та позиция в класирането с точка по-малко от градския съперник Дженоа, и една повече от петия Наполи. Верона заема 15-то място, а лидер е Ювентус.

В друг мач от понеделнишката програма на Серия А Киево изненадващо спечели гостуването на Каляри с 2:0.