Рекордьорът Маркес с победа №12 в MOTO GP (ВИДЕО)

Световният шампион Марк Маркес записа 12-та победа от началото на сезона в Гран При на Малайзия. С този успех 21-годишният испанец изравни рекорда на легендарния австралиец Мик Дуън за най-много успехи в една година.

Втори на Сепанг завърши Валентино Роси, следван от съотборника си в Ямаха Хорхе Лоренсо. Дани Педроса пък се отказа след две падания за осем обиколки. Последният старт за сезона е на 9 ноември във Валенсия.

В клас Мото 2 титлата предсрочно спечели Естеве Рабат. Испанецът завърши трети, но има 37 т. аванс пред Мика Калио. Състезанието спечели миналогодишният шампион Маверик Винялес.

Братът на Марк Маркес, Алекс, пък остава фаворит за трофея в Мото 3. На Сепанг труимфира Ефрен Васкес, следван от Джак Милър, докато пилотът на Хонда остана пети. Маркес има аванс от 11 т. пред австралиеца.