Шок на Мондиал 2026: Забраниха на Мо Салах и Египет да летят до Сиатъл
Все още не е ясно какво е провокирало решението на американските власти
Шокиращ развой на световното първенство по футбол. Суперзвездата Мохамед Салах и съотборниците му от Египет не получиха разрешение от американските власти да влязат в Сиатъл.
В неделя вечерта африканският тим записа историческа първа победа на мондиали - 3:1 над Нова Зеландия във Ванкувър. Планът беше веднага след това футболистите и щабът да хванат полет за американския град.
Но искането на Египет да лети директно до Сиатъл беше отказано от местните служби за сигурност. И лидерите в група G бяха принудени да се върнат в тренировъчната си база в Спокейн, Вашингтон.
В изявление, публикувано от футболната асоциация на Египет, се посочва: "Органите за сигурност отказаха достъпа ни до Сиатъл. Затова делегацията ще се върне в Спокейн. Искахме да пътуваме директно, за да спестим на играчите умората преди мача с Иран на 26 юни."
На този етап не е ясно какво е провокирало решението на американските власти.
Египет постигна първата си победа на световни финали след 92-годишно чакане. Головете отбелязаха Салах, Мустафа Зико и Трезеге.
С 4 точки тимът е на полпозишън за следващата фаза.
Българската национална телевизия е основен лицензополучател на правата за излъчване на Световното първенство по футбол FIFA World Cup 2026, което можете да гледате и на VOYO.
