Черно море мина транзит през Горна Оряховица

Черно море се класира на полуфинал за Купата на България. Варненци отвяха с 5-0 Локомотив Горна Оряховица в гостуването си, което се очакваше да бъде далеч по-интригуващо.

Първият мач на Тича бе завършил 1-0 за Черно море. Хората на Никола Спасов поведоха още във втората минута на реванша с гол на Марчин Бургхарт. Попадението явно стъписа домакините и те пуснаха още 4 гола, при това още до почивката.

Кирил Котев направи 0-2 в 23-та минута, а само 3 по-късно Кулибали вкара трети гол. В тази ситуация играчите на Локо имаха претенции за засада, но голмайсторът бе на една линия с последния бранител.

Вилиян Бижев направи 0-4 в 38-та минута, а точно преди края на първото полувреме Стенио вкара 5-ти гол.

Така с общ резултат 6-0 Черно море е на полуфинал, където са още Левски и Локомотив Пд. Четвъртият полуфиналист ще е победителят от срещата Лудогорец - Литекс. Предстои реванш в Разград след 0-0 в Ловеч в първия мач.