Медведев най-после победи Надал, ще се бори за трофея в Лондон

Руснакът ще се изправи срещу Доминик Тийм

Данийл Медведев ще спори с Доминик Тийм за титлата в заключителния турнир на АТП на най-добрите осем през годината.

Руснакът, който е четвърти в света, победи за първи път в кариерата си Рафаел Надал и го направи по забележителен начин и след обрат - 3:6, 7:6 (4), 6:3.

Надал дори сервираше за спечелване на мача, но Медведев се бори до последно и записа една от най-големите победи в кариерата си до момента.

Преди този полуфинал в Лондон статистиката бе на страната на световния номер 2 - 3 победи в 3 мача.

В първия сет на мача Матадора игра доста добре и поведе след 6:3. Във втората част обаче имаше доста обрати. Медведев дръпна с 3:0 и 4:1, но позволи обрат до 4:5. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който руснакът показа по-здрави нерви и изравни сетовете.

В решителния трети сет и двамата печелеха подаванията си до седмия гейм, в който 24-годишният руснак направи брейк и поведе с 4:3, след което просто доигра мача.

Миналата година Медведев не успя да спечели нито един двубой при участието си на турнира.

До момента Тийм и Медведев са се срещали четири пъти, като австриецът води с три успеха. По-рано през деня Тийм (номер 3 в ранглистата) елиминира световния номер 1 Новак Джокович.