Перу отстрани Боливия след хеттрик на звездата си

Перу се класира за полуфиналите на Копа Америка след победа с 3:1 над Боливия. С хеттрик за "инките"се отчете бившият нападател на Байерн Мюнхен и Хамбургер Пауло Гереро. На полуфиналите Перу ще срещне домакина Чили.

Преди срещата с Боливия Гереро все още не се беше разписал на първенството, а от 2012-а година той имаше едва две попадения за страната си. Играчът на бразилския Фламенго даде преднина на Перу в 21-ата минута, а 120 секунди по-късно удвои. Той оформи хеттрика си четвърт час преди края на мача. В 84-ата минута Марсело Морено намали от дузпа, но това се оказа само почетен гол.

Тимът на Перу, който е двукратен носител на трофея (спечелен за последно от страната през 1975 година), ще се изправи срещу Чили на 30 юни в 02:30 часа българско време.

Останалите четвътфинали Аржентина – Колумбия и Бразилия – Парагвай са съответно на 27 юни от 02:30 часа и 28 юни от 00:30 часа. Победителите от тези двойки ще се изправят един срещу друг на полуфинал.