След обрат от 0:6: Шиникова влезе в основната схема в Токио

Българката си заработи $8080 и 26 точки за световната ранглиста

Изабелла Шиникова се класира за основната схема на турнира от сериите WTA 500 в Токио ($757 900). Поставената под №5 в схемата на пресявките българка победи представителката на домакините Куруми Нара с 0:6, 7:5, 6:0.

Българката не спечели нито един гейм в първия сет, но след това вдигна нивото. Във втората част имаше общо 7 пробива. Шиникова поведе с 3:1, а след това с 5:3, след което загуби подаването си и японката изравни. Българката стигна до решаващ пробив за 7:5, за да изравни. В третата част тя на свой ред не загуби гейм и с първия си мачбол затвори срещата.

30-годишната Шиникова е 222-ра в света в момента. Тя заработи $8080 и 26 точки за световната ранглиста. На старта на основната схема тя ще срещне поставената под №6 Каролина Плишкова. 30-годишната чехкиня има 16 титли на сингъл и 5 на двойки в кариерата си. Тя е бивша №1 от 17 юли 2017 г. и остана начело в продължение на осем седмици. В момента е 20-а в света. Най-добрите й резултати в турнирите от Големия шлем са финалите на Откритото първенство на САЩ 2016 и на "Уимбълдън" 2021, които загуби.