Трудни времена са. Хората са затворени по къщите, душите на повечето са свити. И не се знае до кога. В момент като този решихме да ви поднасяме по малко светлина всеки ден. Кръстихме ги 5 неща, точно от толкова имате нужда, за да се усмихнете и да ви стане по-леко на сърцето. Някои ги знаете, други сте ги забравили, а трети искрено ще ви развеселят!
Научете:
Кристиано Роналдо черпи с пълни шепи от живота си на футболна суперзвезда - луксозни коли, скъпи часовници, дизайнерски дрехи, рекламни договори за милиони. И въпреки че поведението му може с лекота да попадне в графата "клише", липсва един съществен елемент, който го отличава от всички останали звездни персони - по тялото му няма нито една татуировка.
На терена Роналдо е ненадминат. А в спорт, в който татуировките са "задължителни", той изпъква с желанието си да не "омаскари" тялото си с мастило. А причината... о, тя е повече от благородна!
"Нямам татуировки, за да мога да дарявам кръв по-често", коментира преди време португалецът пред италианско издание.
Хората с татуси могат да даряват кръв, но трябва да го правят най-малко четири месеца след украсяването на тялото си, твърдят от Червения кръст. Така се избегва риск от инфекция. Същото правило важи при нов пиърсинг или перманентен грим.
За първи път Роналдо дарява кръв през 2011 г., когато синът на неговия португалски съотборник Карлош Мартинш се разболява от левкемия.
Нападателят на "Ювентус" е и регистриран донор на костен мозък: "Направих го преди много години, и ако трябва пак съм готов да го направя, защото това е много сериозна болест при децата и ние трябва да им помогнем. Процедурата е обикновена, но след това си щастлив, защото знаеш, че си помогнал на друг човек", споделя Кристиано.
И докато Роналдо отговаря напълно на образа за "типичния футболен милионер", то липсващите татуси по изваяното му тяло са доказателство, че той използва славата си, за да прави света едно по-добро място.
Прочетете:
Преди ден новото ръководство на Българската федерация по волейбол отмени едно спорно решение на старата управа... и волейболистите до 21 години вече могат да осъществят трансфери в чужбина.
Според решението от 11 юни 2019-а, бе спряно за срок от 3 години издаването на международни трансферни сертификати за всички състезатели до навършването им на 21 г. – включително на тези, които попадат под особено наблюдение. А трансферите на тези волейболисти щяха да стават само след изрично разрешение от УС на БФ по волейбол.
Новото "правилно" решение остана в сянката на "кандидатурата на България за домакинство на световното по волейбол за младежи през 2021 г. Затова ние ви предлагаме още веднъж да прочетете коментара на Борислава Стаменова - "Затвор" за най-талантливите.
Забавлявайте се в интернет:
Дните в социална изолация изглеждат безкрайни. Ако сте прочели всичките си любими книги, изгледали сте класическите екшън филми и сте овладели като истински MasterChef пласирането в домашната си кухня, то сега ви препоръчваме да опитате няколко забавни тенис трика.
Тествайте знанията си:
Днес се навършват 26 години от трагичната смърт на един от най-великите пилоти във Формула 1 - Айртон Сена. В света на най-престижния автомобилен спорт има много жестоки съперничества, а днес ви питаме - Знаете ли кой е най-големият конкурент на Сена?
Гледайте:
А как Станислав Ангелов се опитва да върне старата слава на "Левски-Раковски" - припомнете си в репортажа на Калоян Кюркчиев.
bTV призовава: останете си вкъщи!