Григор срещу Робредо в сряда следобед

Мачът е втори в програмата на корт номер 1

Григор Димитров ще изиграе мача си от втория кръг на "Ролан Гарос" в ранния следобед на сряда. Негов съперник е петкратният четвъртфиналист Томи Робредо. Двубоят е втори в програмата на корт номер 1 и се очаква да започне около 14 часа българско време, веднаха след срещата между Бетани Матек-Сандс и Петра Квитова.

Поставеният под номер 11 Димитров стартира с успех над представителя на домакините Стефан Робер с 6:2, 6:3, 6:4, записвайки първа победа на "Ролан Гарос" от 30 май 2013 година. 35-годишният Робредо пък се справи с британеца Даниел Евънс с 5:7, 6:4, 6:3, 6:1.

Испанецът е четвъртфиналист в Париж през 2003, 2005, 2007, 2009 и 2013 година. Той е бив номер 5 в света, а в момента заема 271-о място в ранглистата.

Робредо има 12 титли в кариерата си и е заработил над 13 милиона долара от наградни фондове като професионалист.

Испанецът има три победи в четири мача срещу Димитров досега, две от които са именно на червено - със 7:5, 6:1 в Барселона през 2013 година и с 6:4, 1:6, 6:1 през миналия месец в Маракеш.

Робредо печели и на Мастърса в Индиън Уелс през 2015 година с 6:4, 1:6, 7:5, а единствения успех на хасковлията е в Монреал със 7:5, 5:7, 6:4 през 2014 година.