Левски засили Марек към Б група

Сините спечелиха визитата в Дупница, ред е на Лудогорец

Съставът на Левски спечели гостуването си на Марек с 3:1 и записа  13-ата победа във футболното първенство. Титуляр за сините след близо едногодишно отсъствие се завърна Борислав Цонев, който се превърна в играч на мача. Той асистира на Лукаш Гикиевич за 0:1 в 28-ата минута, след което бе в основата на втория гол на Луис Педро в 63-ата минута за 1:2, а по-късно сам оформи крайния резултат от дузпа в 83-ата минута. Резервата Димитър Димитров пък  в 45-ата минута бе възстановил равенството в двубоя със своя първи гол за сезона. Старши треньорът на гостите Стойчо Стоев остави почти всички титуляри на пейката, като само Роман Прохазка и Аймен Белаид започнаха като титуляри.  Следващата седмица е реваншът от полуфиналите за Купата на България срещу Лудогорец и това бе причината за решението на треньора. С успеха Така Левски си върна преднината от три точки пред Черно море и вече има актив от 44 точки, като е лидер във втората шестица. Домакините пък след своята трета поредна и общо 18-ата загуба останаха в зоната на изпадащите със 17 точки.