Халеп разгроми Уилямс в Сингапур

Световната номер 1 безпомощна срещу румънката

Симона Халеп записа първа победа над Серина Уилямс. Румънката оглави червената група на Шампионата на WTA в Сингапур след 6-0 6-2 над световната №1.

Халеп изигра страхотен първи сет, в който не даде нито гейм на американка. Нещо повече - Серина не успя да достигне до нито една точка за пробив и загуби общо три свои подавания.

Халеп продължи да доминира и през втората част. Сетът отново започна с пробив на румънката, а в петия гейм тя отново взе подаването на Серина. Играта обаче бе доста по-оспорвана от първата част.

Румънката спечели осем поредни гейма, а на Серина Уилямс и бяха нужни близо 40 минути за да вземе първия си гейм в мача.

Много неуспешен първи сервис и двойни грешки характеризираха играта на американката, която вече е с една победа и една загуба. Серина направи 7 непредизвикани грешки и спечели едва 48% от точките си на първи сервис.