Тихомир Иванов се класира за финала на скок височина на европейското първенство

Виктор Нинов отпадна в квалификацията

Тихомир Иванов се класира за финала в скок височина на европейското първенство по лека атлетика в Цюрих. 20-годишният Иванов, който дебютира на голям шампионат преодоля 223 см от третия си опит в квалификациите и попадна сред 14-те атлети, които ще спорят за медалите.

Другият българин в надпреварата Виктор Нинов отпадна с 215 см, с което се нареди на предпоследното 22-о място в крайното класиране.

Височината от 223 см се оказа достатъчна за определянето на финалистите и нито един от състезателите не се наложи да скача на определената квалификационна норма от 228 см.

Олимпийският шампион Иван Ухов от Русия и световният първенец Богдан Бондаренко от Украйна, които са фаворити за титлата, преодоляха от първи опит 223 см метра и се класираха без проблеми на финала.

Състезанието за разпределение на медалите е петък.