За "Унион" Берлин животът в Бундеслигата започна с 15-минутен протест, насочен срещу съперника "РБ Лайпциг". След историческата си промоция в елита на Германия, ултрасите на домакините решиха да не издават нито звук в началото на мача на "Стадиона на старото лесничейство".
Действията им бяха провокирани от общото негодувание срещу отбори от ранга на "РБ Лайпциг", "Хофенхайм", "Байер" Леверкузен и "Волфсбург", за които е направено изключение по отношение на правилото за финансиране на клубовете 50+1.
Listen carefully...
— Football on BT Sport (@btsportfootball) August 18, 2019
The Union Berlin fans slowly build up to create a huge atmosphere on the stroke of 15 minutes.
For the opening 15, their ultras decided to have an 'atmosphere boycott,' because they don't view RB Leipzig as a proper football club.
(h/t @archiert1) pic.twitter.com/LPsxwbZddl
В Германия това правило не позволява повече от 49% от даден клуб да бъдат собственост на спонсори (останалите 51% се управляват от ръководството на футболния клуб), а присъствието на тимове като гореспоменатите се счита за своебразна липса на феърплея.
Union Berlin fans end their boycott against Leipzig and announce they’re in the Bundesliga. pic.twitter.com/OZGHz57rj8
— Ciarán Fahey (@cfaheyAP) August 18, 2019
Когато изминаха 15-те минути, феновете бавно, но сигурно създадоха специална и запомняща се атмосфера. Такава, която те кара да настръхнеш.
"Лайпциг" поведе с 1:0 в 16-ата минута след гол на Марсел Халстенберг, а домакините в крайна сметка загубиха с 0:4. Резултатът обаче не повлия на настроението по трибуните и феновете на "Унион" продължиха да пеят до края на мача.
Union supporters — here today and sadly passed on.
— 1. FC Union Berlin (@fcunion_en) August 18, 2019
Those who battled to get us here aren’t forgotten #FCURBL | #fcunion pic.twitter.com/kbnhltGE0o
В двубоя имаше още един момент, който ще ви накара да обикнете "Унион". Феновете си спомниха за своите близки и приятели, които не са доживяли да видят историческия първи мач на тима в Бундеслигата. На трибуните се развяха банери със снимки на починалите привърженици.