Росен Барчовски: Стоя зад тези две загуби, но не съм се предал (ВИДЕО)
Не може да се играе без център, пропуснахме 13 фаула, анализира селекционерът
Селекционерът на националния отбор по баскетбол за мъже на България Росен Барчовски призна след загубата от Нидерландия със 70:81 в Самоков във втората среща от предварителните квалификации за Световното първенство, че се е видяла разлика в класите.
"Има разлика в класите, не е голяма, но е достатъчна, за да ни водят цял мач и да контролират резултата. Това е най-общо, което мога да кажа. Без център не може да се играе. Не казвам, че не играят с желание, но приносът е много малък."
"Има някои моменти, които трябва да се споменат - пропуснахме 13 фаула, а в такива мачове всяка точка е важна. Също борбата в нападение. Да, желание имаше. Загубихме играч, вероятно и до края на квалификациите, на който разчитахме изключително - Брандън Йънг получи разтежение на бедрото."
Не мога да върна времето назад
"Наложи се освен Косьо Тошков, който е типичен плеймейкър, да ползваме Сашо Стоилов, Боби Младенов. Трябва да отбележа чудесното включване и на Стоименов, и на Иван Алипиев. Съжалявам, че Иван не игра в Австрия, но сега не мога да върна времето назад", коментира Барчовски.
"Обобщено в спорта това се казва класа. Това е реалността. Аз стоя зад тези две загуби, но не съм се предал, понеже все още има шанс. При нас винаги е така. Ще играем и в следващите мачове за победа. Докато има шанс, ще се борим", добави пред bTV националният селекционер.

