България без Антон Недялков срещу Сърбия

Заради мускулен проблем

Антон Недялков отпадна от групата на българския национален отбор по футбол за гостуването на Сърбия в неделя, съобщиха от футболния съюз.

Левият защитник, който се завърна в игра за представителния тим след една година пауза, не се качи на автобуса за Лесковац заради мускулен проблем в крака и преценката е била, че няма нужда да се рискува излишно здравето му предвид скорошното завръщане на терена.

Недялков става вторият футболист в селекцията на новия треньор Илиан Илиев, излизащ от състава след наказания Валентин Антов.

Травмата на Недялков е от мача в четвъртък, а в същия двубой с Унгария, завършил 2:2, играчът на италианския Кремонезе получи червен картон.

България ще се опита да спечели първа победа в неделя от 16:00 ч. в Лесковац в последния си мач от 7-ма група на квалификациите за Евро 2024.

Нашите имат три равенства и четири поражения в седемте си мача досега. Сърбия от своя страна е с 13 пункта и равенство в неделя ще ги изпрати на финалите.

Любопитното е, че българският национален отбор ще играе в населено място, което е само на 163 км от София.

Това е най-близкото гостуване изобщо в историята на тима, след като последния мач, в който българската селекция пътува с автобус беше през 1999-а.

Контролата Гърция – България тогава се игра в Козани на близо 5 часа от София и завърши 1:0 за домакините.

"България показа изненадващо добра игра срещу Унгария и това трябва да не го забравяме", заяви националният селекционер на Сърбия Драган Стойкович.

За броени минути свършиха всички билети за утрешния двубой. УЕФА намали наказанието на домакините и допусна частично отваряне на чисто новия стадион. Пропуските бяха по 500 динара, което прави по 60 лева.