Благой Георгиев герой за Рубин срещу Торпедо (Москва)

Родният футболист отбеляза победния гол за домакините

Рубин (Казан) победи гостуващия Торпедо (Москва) с 2:1 в мач от деветия кръг на руското футболно пъренство. Домакините изоставаха с 0-1 след първото полувреме, но успяха да обърнат развитието на срещата със страхотна игра през втората част и победен гол на бившия национал на България, Благой Георгиев.

Стеванович откри резултата за гостите от столицата с гол от дузпа в 15-ата минута. В 68-ата Карлос Едуардо изравни, а три преди края на мача Георгиев бе най-съобразителен след карамбол в наказателното поле и отбеляза с глава от близка дистанция. Това е първият гол на Благой за казанския тим, към който се присъедини през лятото.

В класирането Рубин заема 8-мо място с 13 точки. Лидери е Зенит с 25 точки, следван от ЦСКА (Москва) с 21 и Динамо (Москва) с 19.