Левски би Марек с 4:0 и засега е шести

Сините чакат феърплей в Пловдив между Ботев и ЦСКА

Левски надделя над Марек с 4:0 в среща от 22-ия кръг на ”А” група.

В 15-тата минута Аниете отбеляза първия гол в мача. Испанецът оползотвори хубав пас с пета на Гикиевич.

В 38-та минута вратарят на Марек Емил Михайлов фаулира Гикевич в наказателното поле, но съдията Александър Костадинов не даде дузпа за домакините.

Малко след това Левски все пак стигна до втори гол. Капитанът Владимир Гаджев вкара директно от пряк свободен удар. Халфът се разписа отново в 42-та минута, когато комбинира с Аниете и завърши атаката с удар от 25 метра.

След почивката ‘’сините” продължиха наказателната си акция. Сомалиецът Либан Абди отбеляза първият си гол в ”А” група и направи резултата 4:0.

Левски вече има 34 точки и е шести във временното класиране. ”Сините” трябва да разчитат ЦСКА да не загуби от Ботев (Пловдив) утре, за да останат в първата половина на таблицата за предстоящите плейофи.