Арсенал се издъни срещу Хъл, Съндърланд потъна срещу "светците"

Арсенал не успя да спечели домакинството си на Хъл Сити в мач от 8-мия кръг на английската висша лига. Двубоят на стадион "Емиратс" завърши 2:2, а домакините изравниха в последните минути.

Алексис Санчес даде аванс на "артилеристите" още в 13-ата минута, но само четири по-късно Диаме изравни. Веднага след почивката Ернандес изведе Хъл напред в резултата, а феновете на домакините трябваше да чакат нетърпеливо до 91-ата минута, когато Уелбек успя да осигури точка за Арсенал.

Тимът на Арсен Венгер няма победа в последните си три мача от шампионата и заема шесто с 11 точки.

В друг мач от съботната програма на първенството Саутхемптън разгроми Съндърланд с 8:0. Италианският национал Грациано Пеле отбеляза два гола, по един добавиха Мане, Уаняма, Тадич и Корк, а Верхини и Брайдкът си вкара автоголове.