Лукойл Академик с втора поредна победа в НБЛ

"Студентите" спечелиха гостуването си на Балкан с 69:60

Финалистът от сезон 2013/14 в баскетболното първенство на страната, Лукойл Академик, постигна втора поредна победа в новия шампионат. "Студентите" спечелиха дербито с Балкан (Ботевград) като гост с 69:60 точки.

Срещата в "Арена Ботевград" бе оспорвана, като на почивката Лукойл имаше крехка преднина от шест точки. В края на третата част домакините намалиха изоставането си до 49:52, но не успяха да постигнат пълен обрат в заключителните 10 минути и допуснаха първа загуба за сезона.

Най-резултатен в мача бе националът Иван Лилов, който вкара 24 точки за Балкан, а Морис Къри отбеляза 19 за Академик.

В други мачове от НБЛ, играни в събота, Рилски Спортист надигра Спартак (Плевен) с 82:69, а Берое (Стара Загора) спечели гостуването си на Ямбол с 82:80 точки.