Равенство в първия финал на Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Тигрес и Ривър Плейт завършиха 0-0

Мексиканският Тигрес и Ривър Плейт завършиха 0-0 в първия финален мач на турнира „Копа Либертадорес”. Мексиканците бяха по дейни, но не успяха да стигнат до попадение на свой терен, преди реванша в Буенос Айрес.

Андре Пиер- Жиняк пропусна няколко възможности за Тигрес преди почивката. През второто полувреме Юрген Дам пропусна най-добрата възможност за мексиканците. Шест минути преди края на срещата той излезе сам срещу вратаря на Ривър Марсело Бароверо, но не успя да го преодолее.

След седмица ще има отсъстващи и от двата тима. За Тигрес реванша пропуска титулярният ляв бек Габриел Меркадо, заради натрупани жълти картони. Треньорът на Ривър Марсело Гаярдо пък бе изгонен и няма да може да води тима си в следващия двубой.