Резервите на Хърватия измъчиха Аржентина (ВИДЕО)

Отборът на Хърватия, съперник на България в квалификационната група за Евро 2016 загуби с 1-2 контролния си мач с Аржентина.

Срещата се игра на стадиона на Уест Хем в Лондон. Хърватите играха без големите си звезди, а отбора, извикан от Нико Ковач бе изпълнен с играчи, които са напълно неизвестни за световния футбол. Сребърните медалисти от Световното първенство излязоха с "тежката артилерия" начело с Меси, Агуеро, Ди Мария, Тевес, Масчерано и Сабалета.

Въпреки това хърватите поведоха с гол на играещия в Риека Анас Шарбини в 11-та минута. Аржентинците създаваха опасни положения, но не можеха да уцелят вратата. Малко след почивката дойде изравнителния гол, който с основания бе оспорван от хърватите. Кристиан Ансалди изстреля топката, която се отклони в ръката на Серхио Агуеро (зет на Марадона, все пак...) и влезе. В 57-та минута Лионел Меси донесе победата от дузпа.