Емил Велев подаде оставка след тежко поражение на Хасково от Славия

"Белите" смазаха противника си с 5:1

Славия победи Хасково с 5:1 като гост в последния мач от редовния сезон на българското първенство. Срещата, която бе отложена заради обилен снеговалеж преди 10 дни, се изигра днес. Загубата на Хасково доведе до оставката на треньора на домакините Емил Велев.

Славия откри резултата в 34-ата минута след попадение на Радослав Василев. В началото на второто полувреме обаче Хасково изравни след гол на Димитър Алексиев. Това попадение подейства мотивиращо на "белитe", които вкараха 4 безответни гола до края на мача чрез Радослав Василев, Жереми Манзоро, Петър Атанасов и Франк Мбарга.

И двата отбора ще играят във втората шестица на българския шампионат. Славия завършва редовния сезон с 23 точки на девета позиция, а Хасково е последен с 13 точки, на 13 от спасението.