Волейболистите ни започнаха с победа в Баку

Бием Белгия на Европейските игри след тайбрек

Волейболният отбор на България започна с драматична победа участието си на Европейските игри в Баку. Тимът воден от Николай Желязков победи Белгия с 3:2 гейма.

Нашите започнаха силно и спечелиха първата част с 25-16. След това обаче белгийците взеха втория гейм с 25-23. Последва нова силна част за България и победа с 25-20. Четвъртият гейм бе най-оспорван. След 31 минути игра, той бе спечелен от Белгия с 25-23. В тайбрека "лъвовете" не оставиха шанс на съперниците си и спечелиха с 15-11.

С най-много точки - 27 блесна Жани Желязков. Капитанът Николай Николов пък заби 20 точки. Той имаше и най-много блокади - 5. Втори по този показател е Георги Братоев с 4 блокади.

В потока на България са още: Италия, Германия, Русия и Словакия. Следващият ни мач е с италианците на 18 юни. Първите 4 отбора от всяка от двете групи се класират на 1/4 финал.