За първи път през сезона: Григор Димитров на 1/4-финал
Българският тенисист продължава победния си ход в Майорка
Григор Димитров ще играе на четвъртфинал от АТР за първи път през сезона. Българският тенисист записа втора победа на турнира в Майорка - 6:2, 6:4 над изненадата Абдула Шелбайх (Йордания).
Мачът продължи 95 минути.
Гришо участва в надпреварата с уайлд кард. Той получи покана от организаторите и за "Уимбълдън".
Следващият му съперник е Алехандро Давидович Фокина. А победителят със сигурност ще се превърне в основен фаворит и за трофея.
27-годишният Фокина има две победи в два мача в кариерата си над Димитров, но и двете са на клей. Първата е през 2021 г. в два сета на "Мастърс" в Рим, а втората е в три сета на полуфиналите в Монте Карло през 2022 г. Фокина е поставен под номер 2 в схемата в Майорка, където се играе на трева.
Димитров спечели убедително първия сет срещу Шелбайх, който изненадващо отстрани специалиста на трева и поставен под номер 6 в схемата Корентен Муте в първия кръг. Вторият сет се оказа изключително оспорван, но и тук българинът наложи волята си.