Волейнационалите гледат към трофея в Лигата на нациите (ВИДЕО)
Световните вицешампиони започнаха тренировки за турнира
След еуфорията от миналото лято, мъжкият национален отбор по волейбол е готов за нови предизвикателства. Тимът започна тренировки в пълен състав за Лигата на нациите и домакинството на европейското първенство.
"Ние вече сме медалисти от световно, със сигурност ще звучи по-добре "Шампион", което означава златен медал. Това е мечтата на всички тук. Ние работим за тази мечта. Дали ще я изпълним? Всичко зависи от нас!", сподели Мартин Атанасов.
Точно 244 дни след паметното посрещане в София, след второто място на световното първенство, волейболните национали гледат към следващите големи цели.
"Със сигурност ще е трудно и дълго волейболно лято. Нашата цел си остава същата да се класираме за Олимпийските игри в Лос Анджелис през 2028 г. За да я постигнем, ще трябва да работим много и здраво.", коментира селекционерът Джанлоренцо Бленджини.
С мисъл и за Евро 2026
През лятото тимът ни ще участва в Лигата на нациите и впоследствие на европейското първенство, на което страната ни е сред страните-домакини.
"Надявам се да бъдем на финалите. Излишно е да говорим: "Отиваме на финали!", каза Атанасов.
"Със сигурност има очаквания. Ние сме окей с това нещо. Нормално е.", заяви Аспарух Аспарухов.
Първият мач на волейболните национали е на 10 юни срещу Белгия в Лигата на нациите.
