И Литекс не спря победната серия на ЦСКА

"Армейците" спечелиха дербито с 2:0

ЦСКА постигна четвърта поредна победа във футболното първенство на България, след 2:0 в дербито на ст. "Българска Армия" срещу Литекс. Това е и шести успех за "червените" в шестте домакински мача от началото на сезона, в които отборът на Стойчо Младенов е отбелязал 17 гола и не е допуснал нито един в своята врата.

ЦСКА поведе в резултата с гол на Александър Тунчев в 17-ата минута, а две преди края на редовното време Еденилсон Бергонси осигури победата с впечатляващ удар от далечно разстояние.

За "армейците" успехът е четвърти пореден и пети в последните шест мача с Литекс, в които ловешкият тим не е успял да вкара гол на столичния си съперник.

ЦСКА няма загуба в шест поредни двубоя за първенство и продължава да е лидер в класирането с 29 точки. Шампионът Лудогорец е на втора позиция с актив от 22, преди неделния мач на третия Берое (21т.) срещу Черно море. Левски е четвърти, също с 21 точки.

След седмица е голямото дерби между Левски и ЦСКА.