Лудогорец с втора загуба в Австрия

"Орлите" бяха надиграни с 0:1 от Спарта (Прага)

Лудогорец допусна второ поредно поражение на подготвителния си лагер в Австрия. Шампионите на България бяха надиграни с 0:1 от втория в класирането на чешкото първенство за сезон 2014/15, Спарта (Прага). "Зелените" не отбелязаха гол във втори последователен двубой, след като през изминалия уикенд загубиха с 0:2 от Локомотив (Москва).

Треньорът на разградския тим Бруно Рибейро бе заложил на повечето от резервните си футболисти, които обаче не успяха да се противопоставят на съперника, който доминираше през почти целия мач. Единственият гол за Спарта падна още в 30', когато португалецът Пайшао засече центриране в наказателното поле.

През второто полувреме Лудогорец имаше повече шансове пред вратата на чехите, но пропуски направиха Чунчуков и Кишада. Още утре "зелените" ще изиграят нова контрола - срещу руския шампион Зенит, в която Рибейро ще използва най-добрите си играчи още от първата минута.