Уругвай е аут от Мондиал 2026! Тимът на Марсело Биелса отпадна преди елиминациите, след като загуби с 0:1 от Испания в последния кръг от група 8.
Груба грешка на вратаря Фернандо Муслера и странните решения на Лудия им селекционер, сред които смяна на капитана Феде Валверде в 57', закопаха южноамериканците.
Единственото попадение в Сапопан (Мексико) отбеляза Алекс Баена в 42', когато стражът Муслера се намеси нескопосано и топката влетя в мрежата зад него.
До края урусите се впуснаха в атака, а напрежението се покачи. То взе връх в добавеното време - Агустин Канобио беше изгонен с директен червен картон за опасно влизане в краката на Пау Кубарси.
В крайна сметка фаворитът Испания окупира върха в групата с актив от 7 точки. Сензационно втори е отборът на Кабо Верде, който удържа 0:0 със Саудитска Арабия и продължава напред с 3 точки. Уругвайците остават трети с 2, колкото имат и саудитите.
Уругвай, чиито ръководители бяха поставили за цел минимум четвъртфинал, не успя да прескочи груповата фаза на втори пореден мондиал, което се случва за първи път в историята на двукратния световен шампион.
В 1/16-финалите Кабо Верде ще се изправи срещу действащия световен шампион Аржентина, докато "Ла Фурия Роха" очаква втория в група 10 - Австрия или Алжир.
Българската национална телевизия е основен лицензополучател на правата за излъчване на Световното първенство по футбол FIFA World Cup 2026, което можете да гледате и на VOYO.

